Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Kurban Bayramı’nı yayımladığı yazılı mesajla kutladı. 
 
Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz mesajında, “Bayramları bayram yapan, insanca yaşamayı yaşatacak olanlardır. Hukuk, adalet, barış, özgürlük ve sevgi üzerine inşa edilen bir yaşam, insanlar için bayramdır. Anayasa ve kanunlarla tanınmış olan İnsanların doğuştan sahip olduğu hak ve özgürlüklerin kullanımı ülkeyi yönetenlerin lütfu olarak görülmesi, adalete aç toplumlar yaratır. Asıl bayram, yeryüzünde tüm mazlum halkların özgürlüğe, adalete ve barışa tok olacağı gündür.
 
Bu ülkede kadın cinayetlerinin, çocuk istismarının, çocuk işçiliğinin, ekonomik ve toplumsal sorunların, işsizliğin, savaşların, terörün önüne geçilemiyorsa, bayramlarımız bayram değildir. Asıl bayram adaletin yüzü güldüğü gündür.
 
Ülkeyi yönetenlerin kin ve düşmanlık tohumlarının yerine, barış, birlik, beraberlik ve kardeşlik tohumları ekip yeşermeye başladığı gündür bayram.
 
Bayramların özü ve ruhu olan; bir arada yaşamanın, eşitliğin, barışın, sevginin, faklı olmaya, farklı düşünmeye tahammülün her daim hakim kılındığı, gülüşlerimizin çoğaldığı nice bayramları sağlıkla kucaklamak dileğiyle, tüm meslektaşlarımızın, Mersin halkının ve tüm insanlığın Kurban Bayramı’nı kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim” ifadesini kullandı.