Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Mersin Baro Başkanımız Av. Bilgin Yeşilboğaz’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Baro Başkanımız Av. Bilgin Yeşilboğaz, birçok il barosunun sayısından daha fazla avukat sayısına sahip olan Tarsus’un, nüfus yoğunluğu da göz önünde bulundurularak, Tarsus Adliyesi’nin birinci sınıf kategorisine ayrılarak A kalitede hizmet alabilmesi, ayrıca Tarsus Adliyesi’ne ticaret ve çocuk mahkemesi kurulması ve bu çalışmaların gerçekleştirilmesi için birlikte hareket edilmesi konusunda ortak görüşe varıldı.

“TARSUS ADLİYESİ’NE TİCARET VE ÇOCUK MAHKEMESİ KURULACAK”

Mersin Barosu Yönetim Kurulu Üyemiz ve Tarsus İlçe Temsilcimiz Av. Cihan Öktem’in de bulunduğu ziyaretten mutluluk duyduğunu ifade eden Baro Başkanımız Av. Bilgin Yeşilboğaz konuşmasında, Birçok il barosunun sayısından, daha fazla avukat sayısına sahip olan Tarsus’un, nüfusu bakımından da daha yoğun olması sebebiyle, işlerin daha hızlı ve kaliteli yürütülmesi için Tarsus Adliyesi’nin önemsenmesi gerekiyor. Adliye’de şu an işler görev yapan hâkimlerimizin, savcılarımızın, avukatlarımızın ve personellerin özverileriyle yürüyor. Tarsus Adliyesi’nin A kalitede sürekli hizmet alabilmesi için birinci sınıf kategorisine ayrılarak, adliyeye daha fazla hâkim savcı atanması ayrıca, Tarsus Adliyesi’ne ticaret ve çocuk mahkemesi kurulması konusunda ortak görüşe varıldı ve bu çalışmaları işbirliği içerisinde yapılmasında da hem fikir olduk” diye konuştu.

 “TARAFSIZ VE BAĞIMSIZ YARGIYI SAVUNMALIYIZ”

Vatandaşların ve meslektaşlarının sorunlarında, adliyenin bileşenleri olarak; savcılar, hâkimler ve avukatların hep birlikte hukukun üstünlüğünü ve adaleti savunmak zorunda olduğunu ifade eden Mersin Baro Bşk. Bilgin Yeşilboğaz, “Yargının üç sacayağı olan bizler, her zaman tarafsız ve bağımsız yargıyı savunmalıyız” dedi.

Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç ise konuşmasında, “Tarsus Adliyesi’nin daha iyi hizmet verebilmesi için Mersin Barosu ile ortak çalışmalar yapmayı önemsiyoruz. Yargının kurucu unsuru olan avukatlarla birlikte sorunları ele alıp işbirliği yaparak, sorunların daha hızlı çözüme kavuşacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Baro Başkanımız Av. Bilgin Yeşilboğaz’ın Mersin Barosu’na ve meslektaşlarına yönelik başarılı çalışmalar yapacağına inandığını ifade ederek, kendisine başarılar diledi.