Şinasi Develi Mersin Kent Ödülü basın toplantısı Mersin Barosu Başkanımız Av. Bilgin Yeşilboğaz’ın ev sahipliğinde Mersin Barosu Sosyal Tesisinde yapıldı.

Mersin Sivil İnisiyatif tarafından düzenlenen etkinliğe Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Muhammed Gültak, Yenişehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Sakuçoğlu, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, etkinliği düzenleyen sivil inisiyatif grubu, İçel Sanat Kulübü Başkanı Mecit Baskın ile Av. Şinasi Develi’nin oğlu ve torunu katıldı. Katılımcılar Av. Şinasi Develi’nin kentimize ve kent tarihine katkılarını anlattı.

Mersin Barosu Başkanımız Av. Bilgin Yeşilboğaz burada yaptığı konuşmasında, “Bir insanın yaşarken dahi ölümsüz olabileceğini anlatan anlardan bir tanesini bugün yaşıyoruz. Önemli olan öldükten sonra yaşayabilmektir. Şinasi abi bunu başardı. O hepimizin abisiydi” dedi. Başkanımız Av. Bilgin Yeşilboğaz, Şinasi Develi’nin Mersin Barosuna, meslektaşlarına ve Mersin’e sunduğu katkıları katılımcılara anlatarak, Şinasi Develi ile ilgili anılarını paylaştı.

Şinasi Develi Mersin Kent Ödül Töreni’nin 2021 Ocak ayında Şinasi Develi’nin ölüm yıldönümünde  yapılması planlanıyor.