Mersin Barosu Başkanımız Av. Bilgin Yeşilboğaz, Toros Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek'i makamında ziyaret etti.

Ziyarette Başkan Yardımcımız Av. Fatma Demircioğlu, Genel Sekreterimiz Av. Adnan Günbay ve yönetim kurulu üyemiz Av. Mahçe İnanoğlu Deprem' de bulundu. Ziyaretten mutluluk duyduğunu ifade eden Rektör Vekili Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, Mersin Barosu'nun geleceğin hukukçularının yetişmesine büyük katkı sunduğunu belirterek, "Mersin Barosu ile yapmış olduğumuz işbirliğiyle öğrencilerimizin, kendi alanında deneyimli avukatlar tarafından eğitim görmesini çok önemsiyoruz. Öğrenciler genellikle üniversitede teorik dersler gördüğü için, çalışma hayatına başladıklarında pratikte yetkin olmamalarından kaynaklı bilgi eksikliği yaşamaktadır. Mersin Barosu'nun vermiş olduğu eğitimler ve seminerlerle, öğrencilerimiz meslekte pratiği de öğrenmiş oluyor. Meslek Yüksekokulu Adalet bölümü öğrencilerimize eğitim desteği veren Mersin Barosu'na teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Baro Başkanımız Av. Bilgin Yeşilboğaz ise, Toros Üniversitesi ile işbirliği içerisinde olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, "Avukatlık mesleğinde pratik uygulama çok önemlidir. Aksi takdirde bu eksiklik, vatandaşların haklarına ulaşmakta zorluk çekmesine de neden olmaktadır. Meslek Yüksekokulu Adalet bölümüne yönelik, hukuk alanında daha fazla neler yapabileceğimizle ilgili planlamalar yapmaktan mutluluk duyarız. Mesleki eğitimin yanı sıra üniversite bünyesinde; kadın, çocuk ve insan hakları alanlarında konferans ve seminerler yaparak katkıda bulunmak isteriz. Başarılı bilimsel çalışmalara imza atan Toros Üniversitesi ile sosyal projelerde yer almaktan mutluluk duyarız" diye konuştu.