Diyarbakır Barosu üyesi Av. Vahit Özkahraman’ın babası ile hamile ve üç çocuklu ablasının silahlı saldırı sonucu öldürüldüklerini ve tüm bu yaşananların ise meslektaşımızın annesinin gözü önünde gerçekleştiğini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Meslektaşımızın ailesinin yaşam hakkına yönelik gerçekleşen bu menfur olayı lanetliyor, faillerinin bir an önce bulunup yargı önünde hesap vermesini bekliyoruz. Bir insanın, bir kadının, bir bebeğin yaşam hakkının ihlali cezasız kalmamalıdır. Çünkü hak ihlalindeki cezasızlık politikasının yıkıcı sonucunu, toplum olarak en ağır şekilde, her geçen gün daha da artarak yaşamaktayız.

Adalet yaşatır, adaletsizlik öldürür.

Çermik Cumhuriyet Başsavcılığı başta olmak üzere, ilgili tüm adli makamlara etkin soruşturma yapmaları çağrısında bulunuyoruz. Gizlilik kararıyla yürütülen bu soruşturmanın hukuki sürecini, Diyarbakır Barosu ile dayanışma içerisinde takip edeceğimizi belirtiriz.

Meslektaşımıza, kederli ailesine ve Diyarbakır Barosu’na başsağlığı ve sabır, hayatını kaybeden ailesine Allah’tan rahmet diliyorum.

 

Av. Bilgin YEŞİLBOĞAZ

Mersin Barosu Başkanı